NHL: Michal Handzuš si pripísal mínusový bod

05.02.2013 Celý región

New York 5. februára (TASR) - Štyri z piatich zápasov zámorskej NHL v noci na utorok priniesli jednogólové víťazstvá, jedno až po predĺžení. Iba Carolina uspela v Toronte vyšším rozdielom a vyhrala 4:1. Colorado prehralo doma s Dallasom 2:3, pod výhru hostí sa výrazne podpísal trojbodový Jamie Benn (2+1).

San Jose prehralo v Anaheime 1:2, slovenský útočník "žralokov" Michal Handzuš strávil na ľade 16.56 min, počas ktorých zaznamenal jeden mínusový bod a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.

Toronto - Carolina 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 6. Frattin (Kadri, Komarov) - 22. Jordan Staal (Dwyer, Skinner), 31. E. Staal (Tlustý, Brent), 41. Faulk (Skinner, Siomin), 50. Dwyer (Jordan Staal, Skinner)

Colorado - Dallas 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 19. Hejduk (J. Mitchell, Paul Šťastný), 32. Parenteau (Pual Šťastný, J. McGinn) - 3. Jamie Benn, 12. Morrow (Jágr, Jamie Benn), 36. Jamie Benn (D. Roy, Rome)

Phoenix - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 16. Korpikoski (Gordon, Yandle), 28. Hanzal (R. Vrbata, Z. Michálek) - 31. Parise

Edmonton - Vancouver 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 19. Hemský (Jakupov, Gagner), 29. R. Smyth (Lander) - 33. Hansen (Schroeder, Higgins), 58. Bieksa (Raymond, Hansen), 65. Tanev (H. Sedin, D. Sedin)

Anaheim - San Jose 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 44. S. Koivu, 54. Souray (Beauchemin, Getzlaf) - 19. Couture (Desjardins, Wingels)

34. Marián Gáborík (NY Rangers) 8 5 3 8

Za menom a klubom nasledujú zápasy, góly, asistencie, kanadské body.

Najlepší strelci: 1. Patrick Marleau (San Jose) 9 gólov, 2. Thomas Vanek (Buffalo) 8, 3. Steven Stamkos (Tampa Bay), Eric Staal (Carolina) a P. A. Parenteau (Colorado) po 7, 6. Chris Kunitz (Pittsburgh), Logan Couture (San Jose), Zach Parise (Minnesota) a Marián Hossa (Chicago) po 6, 10. Marián Gáborík (NY Rangers) a ďalších 14 hráčov po 5.

Michal Handzuš (San Jose) 9 0 0 0 -3 2 10
Pozn.: Za menom a klubom nasledujú odohrané zápasy, góly, asistencie, body, plus/mínus body, trestné minúty a strely na bránku.

Brankári:
1. Jaroslav Halák (St. Louis) 5 3 0 0 72 8 2,10 88,9 %
2. Peter Budaj (Montreal) 1 0 1 0 27 5 5,00 81,5 %
Pozn.: Za menom a klubom nasledujú odchytané zápasy, víťazstvá, prehry v riadnom hracom čase, prehry po predĺžení, úspešné zákroky, inkasované góly, priemer gólov na zápas a úspešnosť zákrokov.